Chci bránit zájmy chovatelů a pěstitelů nepůvodních užitkových zvířat a rostlin v Europarlamentu.

Pokud mě ve volbách 23.-24. května podpoříte kroužkováním (kandidátka je jedna pro celou ČR), budu moci hájit naše zájmy proti novodobé ekobyznysové lobby z bruselských paneláků, která nejen kapse daňového poplatníka neprospívá, ale ve svém důsledku poškozuje i přírodu samotnou.

Nezakrývám, že jako sokolník bojuji i o život svého ptáka – vycvičené cizokrajné káně harrisovy, kterou mám celých 10 let, která právě nyní hnízdí na 3 vejcích a které bude hrozit zabavení a utracení stejně jako jejím mláďatům. Nejhorší pozměňovací návrh č. 96 a 98 nařízení EU COM-2013-0620 (zde vložit link na ), které prosadil europoslanec RNDr. Pavel Poc (ČSSD), umožňuje chovatelům držet jedince dotčených druhů pouze 12 měsíců, a cituji: „nebo je humánním způsobem usmrtit, a vyčerpat tak populaci, kterou vlastní.“ Nekomerčním vlastníkům, tj. řadovým občanům, kteří nesplní přísné podmínky pro dožití „členské státy uvedené jedince odeberou a zajistí, aby byli ušetřeni zbytečné bolesti, úzkosti či utrpení.“ (konec citace nařízení EU).

Kontroverzní legislativa byla již schválena 16.4.2014 a bude účinná od 1.1.2015. Avšak věc není ještě ztracena, protože utajovaná příloha – „černá listina“ nepůvodních druhů se teprve vytváří, takže mandát by mi umožnil bojovat ze věch sil, aby nás, chovatele a pěstitele cizokrajných druhů, úplně nezlikvidovali.

Myslivci chovající bažanty a daňky, sokolníci chovající nepůvodní dravce a křížence, rybáři chovající amury, papouškáři, akvaristé, teraristé chovající exotické druhy, zemědělci, lesníci, floristé a zahrádkáři pěstující cizokrajné užitkové a okrasné rostliny, my všichni jsme dnes na jedné lodi, které hrozí, že ji potopí.