Zobrazit původní článek

V mladé frontě DNES a na iDnes vyšel článek o připravovaném zpřísňování a omezování držení střelných zbraní. Jsme rád, že se článek na toto téma objevil alespoň v regionální části celostátního deníku a že osvěta v tomto směru má nějaké výsledky.

 

Málokdo by však čekal, že se „obětí“ voleb stanou právě myslivci, o kterých se jinak mluví jen ve výjimečných případech.

V myslivecké uniformě se na předvolební plakát vyfotil i kandidát do Evropského parlamentu za TOP 09 Bohumil Straka. Za snahou evropské komisařkyvidíkariérní cíle i chytrou politiku.

„Má to politické pozadí. Všichni vědí, že kromě parlamentu pomalu končí i komise, a na mě to působí tak, že se komisařka chce ještě zviditelnit. Teď je návrh asi v první čtvrtině legislativního procesu, který trvá zhruba dva roky.
Zarážející je třeba to, že by sportovní střelci i myslivci měli dávat zbraně do centrálního úložiště, odkud by si je půjčovali, jen když budou potřebovat,“
upozorňuje Bohumil Straka.

Další podrobnosti k tématu najdete v čerstvé tiskové zprávě
OBRÁCENÁ ROLE: Střelci na mušce Evropské komise?

Tisková zpráva k tématu zbraní a střeliva

Na závěr bych doplnil jen jednu myšlenku z tiskové zprávy, návrh se totiž svým provedením zcela míjí s proklamovaným cílem.

„Nevím, jestli je paní eurokomisařce Malmströmové známo, že většina vražd se děje běžnými kuchyňskými noži, sekáčky, šroubováky a sekerkami, co jsou po ruce.
A když už je použita střelná zbraň, tak se v naprosté většině jedná o nelegální zbraň.

Podle logiky paní eurokomisařky bychom se pak asi v celé EU měli chovat jako v pohádce O šípkové Růžence, kde vše špičaté a ostré musí zkrátka zmizet,“ uzavřel Straka.

foto: Slavomír Kubeš, MAFRA, z odkazovaného článku